Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Hakkında

Dünyanın en iyi hava yollarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları 1933 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu zaman filosunda 5 adet uçağı vardı. İlk yurtdışı uçuşunu 1947 yılında İstanbul'dan Atina'ya gerçekleştirmiştir. Günümüzde ise 359'dan fazla uçağa sahiptir ve İstanbul Havalimanı'ndan 120'den fazla ülkeye uçmaktadır. 2008’de dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance’ın üyesi olmuştur.

Türk Hava Yolları'nın En Popüler Uçuş Noktaları
 
Yurtiçi Uçuşlar Yurtdışı Uçuşlar
Ankara
İzmir
Antalya
Trabzon
Adana
Gaziantep
Kayseri
Muğla
New York
Londra
Los Angeles
Dubai
Miami
Paris
Amsterdam
Bangkok

Türk Hava Yolları Check-in İşlemleri

Check-in işlemleri havalimanındaki kontuar ya da kiosklardan yapılabiliyor. Check-in işlemleriniz için iç hat seferlerinde tarifeli uçuş saatinden en az bir saat önce, dış hat seferlerinde ise tarifeli uçuş saatinden en az iki saat önce havalimanında olmanız yeterlidir.

Online check-in için ise THY'nin sitesinde yer alan "check-in/rezervasyon" bölümüne; soyadınızı, bilet ya da rezervasyon kodunu (PNR) girerek online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlar ve uçuşa 90 dakika kala biter. Bu süre içinde check-in işleminizi yaptırabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı

Türk Hava Yolları bagaj kuralları çerçevesinde, yurtiçi promosyon sınıfı uçuşlarda 15 kg, hem yurt içi hem de yurt dışı ekonomi sınıfı uçuşlarda 20 kg, business sınıfında ise 30 kg bagaj hakkı sunuyor.