Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.
OnurAir

OnurAir

GÖKLERE YAZILAN 28 YILLIK BİR HİKAYE

OnurAir Hakkında

Onur Air, merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan ve düşük maliyetli taşımacılık hizmeti veren bir Türk firmasıdır. 14 Nisan 1992 yılında kurulmuş olan Onur Air, bu yıl Türkiye'de özel havayolu sektöründe öncü firma olarak kuruluşunun 28'inci yıldönümünü kutluyor.

Türkiye'de iç hat hava taşımacılığının 2003 yılında özel sektöre de açılmasının ardından iç hatlarda uçuşlara başlayan ilk özel  havayolu olan Onur Air, düşük maliyetli hava taşımacılığına yönelik tüketici talebinin etkisi ve tarifeli/tarifesiz uçuşlar düzenlenen üslerin açılmasıyla gelişimini sürdürmüştür. Günümüzde 1668 personel istihdam eden Onur Air, tamamı Airbus’tan oluşan 30 uçaklık filosuyla faaliyet göstermektedir. Onur Air, kuruluş yılı olan 1992’den bu yana 105 milyonun üzerinde yolcunun güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamıştır. 

Onur Air, oldukça çetin ve konjonktürel iş ortamlarından birinde faaliyet göstermesine rağmen, vasıflı ve deneyimli personeliyle, her türlü sıkıntılı ve olumsuz koşulların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Onur Air, her geçen yıl daha da güçlenmeye devam ederek ve sadece kendisi için değil aynı zamanda tüm sektör için de yüksek hedefler koyarak, Türkiye'deki özel havayolu sektörünün standartlarını yükseltmiştir. 

Tarifesiz uçuşlar Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir ve İstanbul’dan büyük bir çoğunluğu Avrupa’da olan 35 ülkeye ve 80 destinasyona sefer düzenlenmektedir.
 

Tarifeli Hatlar

Onur Air 9 Aralık 2003 tarihinde “Uç Türkiye Uç!” sloganıyla ve “Herkes hayatında bir kere uçağa binecek” felsefesi ile, Türkiye’de havayolu ile seyahat etmenin herkesin kullandığı bir yol olmasını sağlamak amacıyla tarifeli iç hat uçuşlarını başlatmıştır. 

Yeni uçuş hatları açarken prensip olarak, belli bir kapasiteye sahip uçuş noktalarına gitmeyi temel alan Onur Air, bu noktalarda geçen zaman ile sefer sayılarını artırarak büyümeyi hedeflemektedir. 

Onur Air günün her saatine yayılan uçuş tarifesiyle yolcularına rantabl bir uçuş düzeni sunmayı hedeflemiştir. Uçuş emniyetini esas alan hizmet yapısıyla uçaklarının bakımı ve uçuş ekiplerinin kalitesi konusunda hiçbir kısıntıya gitmeden yolcularının güvenle seyahat etmesi ilkesini benimsemiştir. 

Buna karşılık temel ikram ve ihtiyaçları karşılayan, kozmetikten arındırılmış ve gerekli beklentilere cevap veren kabin iç yapısıyla maliyetleri düşürerek bilet fiyatlarını herkesin güvenli bir şekilde uçmasını sağlayacak seviyede tutabilmektedir. 

CODE SHARE İŞBİRLİĞİ

OnurAir ile Air Company Scat arasındaki Code-Share anlaşması kapsamında, İstanbul–Şimkent-Istanbul ve İstanbul–Aktau-İstanbul hatlarında Scat Havayolları tarafından icra edilen seferlerde, tüm satış kanalları Onur Air uçuş kodu ve uçuş  numarasıyla biletler satılabilmektedir.

İlgili seferlerde Operating Carrier olan Air Company Scat’ın taşıma kuralları geçerlidir.

İkramlar

Uçuşlarda sıcak yemek, sıcak-soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar sunulmakta olup, uçuş esnasında Cafe Onair Menüsü'nden yada OnurAir internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.  Yemek siparişinizi uçuş saatine 12 saat kalana kadar verebilirsiniz.

Bagaj

1) Serbest Bagaj Hakkı iç hatlarda 15kg, dış hatlarda ise 20kg’dır. Paket satın almanız durumunda bagaj hakları aşağıda yer almaktadır.

 
  Sade Paket
(serbest bagaj hakkı)
Standart Paket Premium Fleks Paket
İç Hat Uçuşları 15 kg 20 kg 25 kg
Dış Hat Uçuşları 20 kg 25 kg 30 kg 

2) Fazla Bagaj Ücretleri:
İlave bagaj ücretleri internetten ve havalimanından alındığında farklılık göstermektedir. Ücret bilgileri aşağıda bulunmaktadır: 

 
Havalimanı Satışı Uçuş Tipi TRY USD EUR
İç Hatlar 8/kg    
Dış Hatlar     7/kg
Odessa     4/kg
Kuveyt     12/kg
 
İnternet Satışı Uçuş Tipi TRY USD EUR
İç Hatlar 5/kg    
Dış Hatlar     5/kg
Odessa     4/kg
Kuveyt     7/kg
 
 • Özel spor malzemeleri (sörf, kayak, okçuluk, golf, dalış takımı vs.) için kontuarda iç hat uçuşlarda takım başına 40 TL, dış hatlarda ise 30€ ücret tahsil edilmektedir.
 • Uçak altına verilecek koliler dağılmayacak şekilde ve 15 kg’ı geçmeyecek parçalar halinde hazırlanmalıdır. 
 • Bagajlarda akıcı (turşu, bal, reçel vb.), yanıcı veya kırılabilecek maddeler uçağa alınmaz. 
   
 • Kişi başına azami 40 kg bagaj taşınabilir, Fazla bagaj ücreti ödenmesi yolcu tarafından kabul edilse dahi yolcunun tüm bagajı uçağa alınamayabilir. 
   
 • Bebek yolcular için serbest bagaj hakkı 10 kg’dır.
   
 • Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı/kayıp olduğunu tespit ettiğinizde havalimanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne başvurarak rapor tutturmanız zorunludur.
 • Yolcu biletine kaydedilerek karşılığında bagaj etiketi verilen tüm kayıtlı bagajlar Onur Air’in sorumluluğu altına girer.