Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.
Ukrayna'ya Girişte Türk Vatandaşlarına Kısıtlama Kalktı

Ukrayna'ya Girişte Türk Vatandaşlarına Kısıtlama Kalktı

Türk Vatandaşları için ülkeye girişte kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak ülkeye giriş yapan Türk Vatandaşlarının Covid-19 tedavisi ve gözlemini kapsayan sağlık sigortasına sahip olması zorunludur. 

Riskli ülkeler listesinden gelen vatandaşlar ve yolcular Ukrayna'ya girişten önce 14 gün Türkiye'de kalmışlarsa Türk Vatandaşlarına uygulanan kurallar geçerlidir. 

Aşağıda belirtilen riskli ülkeler listesinden gelen kişiler ve vatandaşlar Ukrayna’ya girişten önce, Türkiye’yi transfer ülkesi olarak kullansalar dahi, aşağıda belirtilen şartları yerine getirmek zorundadırlar:

-   Covid-19 tedavisi ve gözlemini kapsayan sağlık sigortasına sahip olmak

-   Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı "evde hareket" mobil uygulamasını yüklemek

-   Ukrayna'ya vardıktan sonra 14 gün içinde evde karantina altında olacaklardır.

Riskli ülkelerden gelen ancak karantinadan muaf olacak olan yolcular:

-   Diplomatik misyon ve yabancı devletlerin konsolosluk görevlileri ve ailelerinin üyeleri

-   Resmi uluslararası misyon üyeleri, Ukrayna'da akredite edilmiş kuruluşlar ve ailelerinin üyeleri

-   Kargo araçlarının sürücüleri ve mürettebat üyeleri, uçak ve gemilerin mürettebat üyeleri, nehir gemileri, tren ve lokomotif mürettebatı

-   Bağımsız bir değerlendirmenin katılımcılarına, her birine eşlik eden bir kişiler.


Riskli ülkeler listesi: Afganistan, Arjantin, Ermenistan, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Bolivya, Brezilya, Cabo Verde, Kanada, Cayman Adaları, Şili, Kolombiya, Cibuti, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Ekvator Ginesi, Fransa, Fransız Guyanası, Gabon, Guatemala, Gine Bissau, Honduras, İtalya, Kuveyt, Lihtenştayn, Maldivler, Malta, Mayotte, Moldova, Hollanda, Kuzey Makedonya, Umman, Panama, Peru, Portekiz, Katar, Rusya, San Marino, Sao Tome ve Principe, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, İspanya, İsveç, BAE, İngiltere, ABD.

Detaylı bilgi ve Ukrayna uçak bileti rezervasyonu için hemen bizimle iletişime geçin.

0212 246 49 49 | destek@biletle.com